Blog

Anasayfa BLOG Akademik Makale Çevirisi
2017 Kas 30

Akademik Makale Çevirisi

Üniversiteler ve araştırma kurumlarında çalışan araştırma görevlisi ve öğretim üyelerinin en çok ihtiyaç duydukları hizmetlerin başında çeviri hizmeti gelmektedir. Bu kapsamda Tercümex Çeviri Grubu editöryal yazı, klinik ve deneysel araştırma,derleme, olgu sunumu/olgu serisi, (kaynak belirtilmek koşuluyla) yabancı dilde basılmış makale çevirisi, eğitim yazısı, kitap tanıtımı, bilimsel toplantı (kongre, sempozyum, kurs, vb.) izlenimi, bilimsel toplantı sunum özetleri, güncel, editöre mektup vb. yazıların İngilizce başta olmak üzere bellibaşlı dillere çevirilerini düzenli olarak yapmaktadır.

Akademik çalışma ve bilimsel yayın hazırlıyor, araştırma yazısı yazıyorsanız çeviri sürecinde Tercümex'e güvenebilirsiniz. Hazırladığınız yazının son halini bize göndererek çeviri süreci ve fiyatlandırma ile ilgili bilgi alabilir, teslim süresini öğrenebilir, gerekirse kullanılacak jargon ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunabilir ya da elinizde bulunan terminolojiyi büromuza ileterek çeviri sırasında kullanılmasını özellikle istediğiniz teknik terimler konusunda bizi bilgilendirebilirsiniz.

Genellikle öğretim üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olan akademik çeviri hizmetleri büromuzca tecrübeli tercümanlar eliyle yaptırılmakta ve son kontrolden geçirilmektedir. Özellikle bilimsel makale, olgu sunumu ve abstract çevirileri yaptırılmakta olup, tercih edilen dil çifti ve yönü çoğunlukla Türkçe'den İngilizce'ye doğru olmaktadır.

Tercümex Çeviri Grubu bilimsel makaleler, yüksek lisans tezleri, doktora tezleri, ödevler, projeler, sunumlar, akademik araştırma raporları gibi çeşitli bilimsel ve akademik çalışmalarda akademisyen ve öğrencilere destek sağlamaktadır. Sosyal bilimler, siyasal bilgiler, fen bilimleri, mühendislik, iktisat, güzel sanatlar gibi alanlarda yapılan kitap, tez ve makale çevirileri alanında uzman tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır. Hakemli dergilere gönderilmek üzere çevirisi tarafımızdan yapılan metinler ilgili konuda uzman redaktörlerimiz tarafından incelenmekte ve hedef bilimsel dergilerce aranan özellik, formata ve terminolojiye uygun hale getirilmek üzere düzenlenmektedir.

 

Anahtar Kelimeler: ödev çevirisi, beşiktaş çeviri, olgu sunumu, tez çevirisi

Hakemli Bilimsel Dergiler için Birinci Sınıf Akademik Çevirilerle Araştırmanızı Geliştirin

Hakemli Bilimsel Dergiler için Birinci Sınıf Akademik Çevirilerle Araştırmanızı Geliştirin

5.06.2024 Devamını Oku
Türkiye'deki Tıp Konferansları

türkiye tıp kongreleri, tıp konferansları, çeviri

5.06.2024 Devamını Oku
Tıp Kongre ve Konferansları

tıp kongre ve konferansları, bildiri, özet, makale, yayın, metin, çeviri, tercüme

5.06.2024 Devamını Oku
Tıp Çevirisi Yapmak ve Sağlık Sektörü

tıbbi çeviri, medikal makale, makale çevirisi, yayın çevirisi, tercüme

5.06.2024 Devamını Oku
Noter Yeminli Belge Çevirileri

noter-yeminli-tercume

18.01.2024 Devamını Oku
Notarized Translation Services in Beşiktaş

notarized-translation-in-istanbul

18.01.2024 Devamını Oku
Translation for Expats in Istanbul

18.01.2024 Devamını Oku
Tercümex İstanbul Translation Services

besiktas-istanbul-translation

18.01.2024 Devamını Oku
Document Translations in Beşiktaş, Istanbul

Tercumex Translation Group  translates in 50+ languages including English, Russian, Turkmen, German, Ukrainian, Azerbaijani, French, Romanian, Uzbek, Arabic

1.04.2023 Devamını Oku
Çeviri, Tercüme, Tanıtım Videoları ve Video Altyazı

İnternette oynanan oyunlardan, internette paylaşılan videolara kadar çok çeşitli çeviri isteklerini farklı mecralarla buluşturup ortaya son kullanıcının severek paylaşacağı eserler çıkarabiliyoruz.

1.04.2023 Devamını Oku
Tercümex Deşifre ve Altyazı Hizmetleri

Uzman çevirmenlerimiz ve altyazı ekibimizle tüm dillerde tercüme, altyazı ve dublaj hizmetlerimizle yanınızdayız.

10.05.2018 Devamını Oku
Video Altyazı Dublaj Hizmetleri

Tercümex yıllardır video çeviri ve altyazı hizmetleri vermektedir. Kurumsal videonuzu İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca gibi tüm dillere tercüme ettirin.

10.05.2018 Devamını Oku
Tercümex Çeviri Grubu Yeni Yıl Mesajı

2018'de neşeniz, sağlığınız, huzurunuz eksik olmasın. Nice güzel yıllara! Tercümex Çeviri Grubu-Biz Çeviriyoruz Dünya Dönüyor!

29.12.2017 Devamını Oku
Göçmenlik Başvurusu Belgeleri

Kanada, İngiltere, Amerika gibi ülkelere göçmenlik başvurularında başvuru belgelerinin eksiksiz ve doğru tercüme edilmesi beklenir.

5.12.2017 Devamını Oku
Akademik Makale Çevirisi

Bilimsel araştırma, abstract, olgu sunumu ve akademik çalışmalarınızı hakemli bir derginin dil ve çeviri standartlarına uygun bir şekilde tercüme ediyoruz.

30.11.2017 Devamını Oku
Tüm Dillerde Seni Seviyorum Demek

Seni Seviyorum ifadesinin tüm dillerdeki çevirisini bu sayfada bulabilirsiniz. Dünyadaki dil grupları bu tablodan daha iyi anlaşılıyor.

5.12.2017 Devamını Oku
Tüm Dillerde Günaydın Demek

Günaydın kelimesinin bütün dillerdeki karşılığını bu sayfada bulabilirsiniz. Dünyadaki dil grupları bu tablodan daha iyi anlaşılıyor.

5.12.2017 Devamını Oku
Çeviri Dilleri ve İSO Kodları

Tüm dünyada çevirisi yapılan diller ve ISO kodlarını bu tabloda bulabilirsiniz.

24.11.2017 Devamını Oku
Video Productions and Subtitling in Beşiktaş, Istanbul

Helping clients in many countries communicate more effectively, we are your translation and localization partner in the Turkish market.

1.04.2023 Devamını Oku
Ticaretin Kavşak Noktası: Websitesi Çevirisi

İnternet üzerinden satış yapıyorsanız web sitenizi 14 dile tercüme ettirerek dünya nüfusunun yüzde doksanına ulaşabileceğinizi bilmenizde yarar var!

24.11.2017 Devamını Oku
Ücretsiz Çeviriye Ne Kadar Güvenilir?

Birkaç yüz dolar verip profesyonel hizmet almak yerine amatörce bir yöntem tercih eden firmalar bazen şantaja varan risklerle karşı karşıya kalabiliyorlar.

24.11.2017 Devamını Oku
Çevirinin Gizliliği Bizim İçin Önemlidir

Tercumex™ müşterilerinin verilerini geçerliliği ispatlanmış, en kritik verilerin korunmasında kullanılan yöntem ve teknolojileri kullanarak korur.

24.11.2017 Devamını Oku
Sözleşme Çevirisi Yapmak

Sözleşme, birden fazla kişinin belirli bir konu üzerinde hukuki netice oluşturacak şekilde vardığı bir anlaşmadır.

22.04.2021 Devamını Oku

© 2017 Tercumex markası ve Biz Çeviriyoruz Dünya Dönüyor sloganı Tercümex Çeviri Grubu Ticaret Limited Şirketi adına tescilidir. Sitedeki yazı, logo ve içeriğin her hakkı saklıdır.

bulutomo